Orjinal iPhone Pil Değişimi Yaptırmayın (?)

iPhone

Orjinal iPhone Pil Değişimi Yaptırmayın (?)

“Orijinal iPhone pil değişimi yapıyoruz”, ” Pillerimiz yüzde yüz orijinal”, “Apple’dan alıyoruz” deseler inanmayın! Öyle bir şey yok. Üzerinde elma logosu olan her şey orijinal değildir. Eğer pil değişimi yaptıracaksanız güvendiğiniz, garantisi olan ve taklit olmayan pil kullanan servisimizi tercih edebilirsiniz.

Apple logolu taklit piller

Hemen açın google’u iPhone pil yazıp aratın, onlarca orijinal kelimesi geçen pil satışı görebilirsiniz. Tüketiciyi kandırmak için yapılan bu satışlara ortak olan alışveriş sitelerini kınıyoruz. Alışveriş sitesine güvenebilirsiniz ancak bunu satanlar tamamen kullanıcılardır. Bunlara önlem alınmıyor ve kontrolü yapılmıyor.

Yan sanayi piller kötüdür demiyoruz, orijinal pile benzesin diye taklit ürünler üretenleri, bunları ülkemize sokanları kötülüyoruz. Bu ürünler ülkemize kaçak yollardan girerek herhangi bir teste girmiyor, sertifika almıyor, vergi ödenmiyor. Tamamen tüketiciyi kandırmak, günü kurtarmak için satılıyor. Orijinal pil tuzağına düşmeyin.

Sistem şöyle işliyor

Bilinçsiz tüketici ısrarla orijinal pil arıyor. Apple’ın fiyatları yüksek olduğu için tercih etmiyor ve orijinal pili daha uygun fiyata bulacağını sanarak piyasada talep oluşturuyor. Bu tamamen tüketicinin bilinçsizliğinden kaynaklanıyor.

Tahtakale piyasası bu talebi karşılamak için orijinal ama ucuz pil satmak için Çin’de çözüm yolu arıyor. Bu çözümü Çinlilerin taktiği ile taklit pilleri satarak çözmeye çalışıyor. Taklit piller merdiven altı firmalarda üretildiği için herhangi bir test veya sertifikaya tabii tutulmuyor. Zaten ülkemize kaçak yollardan giriyor. Evet yanlış duymadınız bu piller ülkemize kaçak yollardan giriyor.

Sadece basit bir arama yaparak orijinal pil sattığını söyleyen onlarca satıcı görebilirsiniz. Orijinal olduğunu kanıtlamak için üzerindeki Apple logosuna sığınıyorlar. Apple logolu ve orjinale benzeyen bu ürünler taklittir, sahtedir. Orijinal pil değişimi tuzağına düşmeyin!

Tahtakale esnaflarının sattığı bu pillerin %90’ı aşina olduğumuz alışveriş sitelerinde satılmaktadır. Bu satıcılar utanmadan “%100 orijinal”, “tam orijinal”, “kesin orijinal” kelimesini kullanıyor. Bizi en çok üzen ise bu satıcılardan bazılarının bizim meslektaşlarımız oluşudur.

Orijinal pili anlamanız çok zor

Aşağıda gördüğünüz fotoğraftaki pillerden hangisi yan sanayi? Orijinal veya taklit pili anlayabilir misiniz? Maalesef anlayamazsınız, kullanıcı olarak pilleri ayırt etmeniz çok zordur. Fotoğrafta gördüğünüz tüm piller yan sanayidir. Apple logosu olan her parça orijinal sayılmaz.

Orijinal pil değişimi yalanını söyleyen servisler

Maalesef meslektaşlarımızda bu konuda çok bilinçsiz, Apple logosu gördüğü her parçayı orijinal sanıyor. Önce kendileri inanıyor sonra müşterisine inandırıyor. Hiç bir konuda araştırma yapmayan bazı servisler pil konusunda da yetersiz kalmaktadır.

İnternet sitelerinde orijinal ibaresine epey yer vermektedirler. Örneğin google’a orijinal iPhone pil değişimi yazın ve çıkan sonuçlara bakın. Evet bu servisler yalan söylüyor. “Tam orijinal” diye bir kelime olabilir mi? Buna çok gülüyoruz.

Gururla yan sanayi ve kendi markamız olan pilleri kullanıyoruz

Evet yan sanayi pil kullanıyoruz, evet orijinal pil kullanmıyoruz. iPhone orijinal pil değişimi yapıyoruz diye yalan söylemiyoruz. Kullandığımız piller FPPRO marka olup tüm testlere tabii tutulmuştur.

 • Pillerimiz CE, FCC, ROHS ve C-Tick sertifikalarına sahiptir.
 • Gerçek mAh değerlerini stabil olarak gösterir.
 • Pil sağlığı bölümü aktif olur ve gerçek pil sağlığını görebilirsiniz
 • Daha uzun deşarj süresi ile orijinal standartlarda kullanım sağlarsınız.
 • Değiştirdiğimiz ve sattığımız piller FotoParca garantisi altındadır.

FPPRO pil siparişi vermek veya montaj hizmeti satın almak isterseniz FPPRO Pil Market sayfamızı ziyaret ediniz.

Servisimizde iPhone pil değişimi yaptırın

Servisimizden iPhone pil değişimi konusunda destek almak isterseniz her zaman hizmetinizdeyiz. Pil değişim fiyatları için iPhone tamir fiyatları sekmesini, bize ulaşmak için iletişim sekmesini, kargo ile cihaz göndermek için servis işlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz. En iyi tamir deneyimi!

iPhone pil değişimi hakkında diğer yazılarımızı okumak ister misiniz?

Etiketler :

Paylaş :

15 yanıt

 1. merhaba, elimde iphone 5 model telefonum var ve pil değişimi gerekiyor. sizden sadece pil satın alabilir miyiz? telefonumu gönderme durumu biraz zor şartlar el vermiyor.

 2. Mehaba Samsun’dan yazıyorum ıpone6plas pil değişimi yapılması gerekiyor işlem süresi 35/40 dk halledilir dendi ama güvenip veremedim size göndermek istiyorum
  Mesafe çok uzak kargo çok uzun iş bu süreçte kullanacağım telefon yok güvendiğim güvenmiyorum da mecburen vereceğim telefon tamirine sıkıntı olurmu
  Pil degişimi basit telefonunuza zarar gelmez derseniz pil degişimine götürcem bilgi verirseniz sevinirim ☺️

 3. Merhaba pil sipariş edince içerisinden değişim için gereken tornavida seti gönderiliyor mu ?

 4. merhaba ben işitme engelliyim iphone 6s batarya yetkili orjnal degişti 3 ay sonradan neden sıcaklıgını ısınıyor

 5. Merhaba benim telefonum iPhone 6s bu bataryalar her iPhone 6s icin uygun mu yoksa her telefon icin seri numara vs mi lazım

 6. Merhabalar kocaelinden yazıyorum telefonum iPhone XS Max telefonumun pil ömrü yüzdesi yazmıyor servis olarak gösteriyor sizinle daha yakından nasıl iletişime geçebilirim ?

 7. Merhaba ben iphone 11 pro max kullanıyorum fakat whatsappta durum paylaşınca telefonun whatsappı donuyor.pil sağlık durumu %89 ama sadece whatsapp donuyor telefon değil, sıkıntısını nasıl giderebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında

Fppro, İstanbul’da bulunan bir teknik servis firmasıdır. iPhone®, MacBook®, iMac®, iPad® ve Watch® gibi Apple® ürünlerinin parça onarım ve değişim hizmetlerini sunmaktadır. 

İletişime Geç

Bize ulaşın ve teknik servis formumuzu doldurun, sizin için en iyi çözümü sunalım!

Whatsapp Destek Hattı