Garanti Kapsamı

“Fppro olarak yaptığımız işe verdiğimiz teknik servis hizmetine o kadar güveniyoruz ki servisimizde onarımı yapılan cihaza işçilik hatalarına karşı Fppro Garantisi veriyoruz.”

  • iPhone için 6 ay işçilik garantisi
  • MacBook, iMac, iPad, Magsafe için 3 ay işçilik garantisi

Cihaz tamir edilip size ulaştığında fatura tarihiniz itibariyle garanti süreniz başlar.

Garanti kapsamında tekrarlanan arızalarda, kargo ücretleri firmamıza aittir. Anlaşmalı olduğumuz kargo ile kargo adresimizde belirtilen  adrese kargolarınızı gönderebilirsiniz.

Garanti Kamsapları

Uyarılar ve sınırlı garanti verilen durumlar

Ön cam değişimi işlemlerinde kırık olan cam, makineler yardımıyla yapışık olduğu ekrandan tel ile ayrılır. Bu işlemde eğer ön camda aşırı kırık var ise ekranda %1-3 oranında kılcal çizikler oluşturabilir. Unutmayın! ön cam değişimi bir tamir işlemidir, ekranınızı çok uygun fiyatlara tamir ediyoruz. Bu işlemde %100 kusursuzluk beklemeyin. Bu işlemin amacı orjinalliği korumaktır. 

Ön cam değişimi sırasında ekranın kırılma riski vardır, kırılır ise farklı bir ön camı değişmiş ekran veya çıkma ekran kullanarak işlemi tamamlarız. Bu durumda bazı modellerde True Tone özelliği çalışmayabilir veya ekran uyarısı verebilir. İşleme alınan her ön cam değişimi için bu geçerlidir ve servisimize cihaz bırakan müşteri bunu kabul etmiş olur.

iPad ön cam değişimlerinde ekran kırılma riski müşteriye verilir, daha büyük bir ekran yapısı olduğundan dolayı iPad ön cam değişimi işlemlerinde bu risk daha fazladır.

Sıvı temasına maruz kalmış cihazlar garanti kapsamında değildir, sadece onarımı yapılan arıza kapsamında garanti verilmektedir. Sıvı teması alıp servise çalışır durumda gelen cihazda yapılacak her türlü işlem risk yaratır. Farklı bir sorun çıkarma veya kapanma riski vardır.

Parça değişikliği yapılıp işlemi tamamlanan cihazın değişmeyen diğer parçalarında daha sonradan sorun çıkabilir. Çalışan parçayı boşuna değiştirme gereği duymuyoruz, sonradan arıza yapar ise değişim yapabiliriz.

Daha önce bilinçsiz kurcalanmış veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar için garanti kapsamımız sınırlıdır. Kurcalanmış ve anakart arızalıyken çalışır durumda gelen cihazlar aşırı risklidir. İşlem esnasında kapanma veya farklı bir sorun yaratma durumu söz konusu olabilir. Ayrıca serviste bekleme esnasında pil şişmesi yapabilir.

Özellikle çok fazla kurcalanmış, dokunulduğunda tamamen kapanacak, farklı sorunlar yaratacak cihazları teknisyen tamire uygun görmeden iade edebilir.

iPhone 5, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus modellerinden birine sahipseniz ve daha önce farklı bir serviste anakart tamiri yaptırıp sonuç alamadıysanız maalesef buna bizde destek veremiyoruz. Bu nedenle cihaz servise geldikten sonra kontrol edilip iadesi yapılabilir.

Servisimize açılmıyor olarak gelen cihazın parçaları kontrol edilemediği için birden fazla parçada sorun olabilir, bu nedenle arızalı parçalar var ise servisimiz sorumluluk kabul etmez. Kapalı cihaz için servisimizin vereceği karar geçerlidir.

Kasası yamuk cihazlar risklidir ve her zaman sorun yaratabilir. İşlem esnasında veya işlem sonrasında farklı arızalar meydana gelebilir, cihaz kapanabilir. Kasası yamuk cihazlar servise geldiğinde müşteriye bilgi verilir. İşlem sonrası yapılan işlemden farklı bir sorun çıkmasına garanti verilmez.

Ayrıca kasası yamuk cihazın ekranı tam oturmayabilir, ekran sıkışma yaparsa kolayca kırılabilir, daha dikkatli kullanılması gerekebilir. Bu tür durumlarda kesinlikle garanti verilemez.

Aşırı darbe almış bir cihaz farklı sorunlar yaratabilir. Tamir yapıldıktan sonra farklı parçalarda sorun oluşabilir, cihaz kapanabilir. Bu sorunlar zamanla ortaya çıkabilir veya elimizde olabilir. Amacımız sorunların tespitini cihaz elimizdeyken yapmaktır ancak her zaman bu kadar şanslı olamayabiliriz. Bu nedenle aşırı yıpranmış darbe almış cihazlar sınırlı garanti kapsamındadır.

Ses entegresi darbe sonucu bozulan bir parçadır. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sıkça karşılaşılan kronik bir arızadır. Darbe alan cihazda ses entegresi tamiri/değişimi yapmak risklidir. Darbe sonucu diğer parçaların hasar alıp almadığından emin olmadığımız için işlem esnasında farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

Servisimize çalışır durumda gelen ancak ekran dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edemediğimiz cihazlarda farklı sorunlar olup olmadığını anlamamız mümkün değildir. Ekran dokunmatiği çalışır duruma geldikten sonra, teknisyenin yaptığı arıza tespiti geçerlidir. Bu nedenle cihaz teslim alınırken dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edilemedi olarak not düşülecektir.

iPhone 6s ve üzeri modellerde yaptığımız tüm işlemlerde sıvı dayanıklılık bantlarını yenileriz. Ancak sıvı geçirmezlik garantisi veremeyiz. Apple’ın ürünleri sıvıya dayanıklıdır sıvı geçirmez değildir. Bu nedenle yapılan herhangi bir işlem sonrası sıvı teması olan cihazlardan sorumlu tutulamayız.

Ön camda veya ekranda çatlak/kırık olup farklı bir işlem için servise alınan cihazlarda söküm esnasında ön camdaki çatlağın büyüme veya ekranın kırılma riski vardır. Örneğin; ön camda küçük bir çatlak var ve sadece pil değişimi istiyorsunuz, cihaz açılırken bu çatlak büyüyebilir. Çünkü iPhone ekranları sökülürken baskı görür. Veya ekran değişimi için getirdiğinizde kırık ekran vakumla sökülürken formunu korumaz, kırık büyür.

Servisimizde yapılan pil değişimlerinde piller için 1 yıl işçilik için 6 ay garanti vermekteyiz. 6 ay sonra pilde yaşanan bir problem sonucu servisimize gelen cihazdan pil için ücret alınmaz, işçilik ücreti alınır.

iPhone XS ve üzeri modellerde yaptığımız pil değişimlerinde pil sağlığı kısmında servis uyarısı alırsınız, pil seviyesini göremezsiniz. Bunun pil kullanımına bir etkisi yoktur, Apple tarafından yapılan bazı yazılımsal engellemeler sonucunda maalesef pil sağlığı kısmına müdahale edemiyoruz.

iPhone X ve altı modellerde pil sağlığı sürekli %100 olarak kalmaktadır, önemli pil mesajı ve servis yazmaktadır, bu alanda yer alan verilerin doğru gösterileceğini garanti edemiyoruz. 3. parti yazılımlar ile pillerimizin gerçek döngüsü ve pil sağlığını görebilirsiniz.

Yapılan parça değişimleri sonucunda cihazın ayarlar ekranında önemli parça mesajı verebilir. Apple yazılım güncellemeleri sonrası veya işlem sonrası bu uyarıyı alabiliriz. Bu takılan parçanın yan sanayi veya uyumsuz olduğu anlamına gelmez, sadece size bu parçanın daha önce değiştiğini belirten bir uyarıdır. Bu uyarıları gidereceğimizi garanti edemeyiz. Ayrıca ekran değişimlerinde True tone özelliği kaybolmaktadır.

Servimize parça değişimi için cihaz bırakıyorsanız bunu bildiğinizi kabul ederiz.

Cihaz servise ulaşmadan, kontrol yapılmadan verilen fiyat hiçbir zaman kesin değildir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra ön fiyat onayı alınır, tamir tamamlanıp test işlemleri bitene kadar bu fiyat kesin değildir. Kesin fiyat, tamir işlemleri sonuçlandığında söylenecektir.

Ücretsiz arıza tespiti sadece iPhone modelleri için geçerlidir. Diğer cihazlar için teknisyen size bilgi verecektir. Ayrıca arıza tespiti yapılıp fiyat verildikten sonra onay verirseniz cihaz işleme alınır, bu süreçte onayınızdan vazgeçerseniz teknisyen işçilik harcadığı için sizden arıza tespit ücreti talep edilecektir.

Ücretsiz kargo hizmeti sadece bazı tamir işlemlerinde geçerlidir, iade veya tamir olmayan cihazlardan kargo ücreti talep edilir.

İnternette yayınlanan fiyat listemizde belirtilen fiyatlara kdv hariçtir.

Ekran parolası veya iCloud kilidi paylaşılmayan cihazlarda genel kontrol yapılamaz, parola bizimle paylaşılmaz ise yapılan işlemlere garanti verilemez.

Verilerinizin gizliliği ve korunması size aittir, servise alınan cihazda parola olmaması gerekiyor. Parola var ise işlem öncesi ve sonrası kontroller için bunu bize bildirmeniz gerekiyor. Servise cihaz göndermeden önce yedek almanız tavsiye edilir.

Verilerin silinmeyeceğini garanti edemeyiz bu nedenle tamire göndermeden yedek almanız tavsiye edilir. İşlem ne olursa olsun veri kaybı olabilir, bunu garanti edemeyiz. LÜTFEN DÜZENLİ YEDEK ALIN.

Hafıza yükseltme ve anakart tamirlerinde mevcut ios sürümünü yükseltmek zorunda kalabiliriz. Sürüm yükseldikten sonra eski sürüme geri dönüş olmayacaktır.

Hafıza yükseltme işlemi cihazın ameliyat edilmesidir. Cihazınızda bir arıza var ise bu tamir işlemi onu tetikleyebilir. Aşırı darbeli ve yıpranmış cihazlarda bu görünmektedir. Teknisyen işlem yapmayı reddedebilir.

Hafıza yükseltme işlemlerinde cihazı sıfırlarız bu nedenle veri kaybı olur, cihazı servise ulaştırmadan önce yedek alınız. Servisimizde yedek alma işlemi yapılmayacaktır.

Kamera camı değişimlerinde %100 garanti bozulmaz demiyoruz, az da olsa garantide takılma ihtimali vardır.Kamera camınız kırık ise ve garantiniz var ise kamera camı değişimlerinde amaç garantinin bozulmamasıdır. Kamera camı darbe alarak kırıldığı ve cam parçaları dağıldığı için kameranın içine cam tozları kaçabilir. Cam kırıkları kamera ve çevresinde saklanacağı için işlemden bir süre sonra da kamerada sorunlar oluşabilir.

Kamera camı kırık olarak servisimize gelen ancak kamerası çalışan cihazlar için kamera garantisi veremiyoruz, cam kırıkları veya toz kamera içerisine gireceği için ve işlem esnasında bu kırık ve tozlar kameraya daha çok yerleşeceği için kamera arıza yapabilir. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız.

Garanti bozulmaması için cihazı sökmeden cam değişimi yaparsak kameraya farklı sorunlar için garanti veremeyiz. 

MagSafe kablo değişimleri bir tamir işlemidir, arızalı kabloyu çıkarmak için MagSafe sökülür. Bu esnada plastik kasada çatlama meydana gelebilir ancak bunu yapıştırırız. Bu şekilde size teslim etmek durumunda kalabiliriz.

Daha önce herhangi bir suretle tamir görmüş, açılmış ve/veya bu işlemler sırasında ekranı hatalı yapıştırılmış/monte edilmiş iMac cihazlar söküm esnasında sorun yaratabilir. Bu nedenle hasar tespiti, onarım veya tamir esnasında ekranın kırılma veya camın çatlama riski bulunduğundan, bu risk müşteriye aittir. Teslim alma formunda cihazın önceden işlem gördüğü belirtilmiş ise, müşteri cihaza işlem yapılmamasını açıkça belirtmedikçe bu riski kabul etmiş sayılır ve ortaya çıkabilecek hasarlardan servisi sorumlu tutamaz.

Sıvı teması, darbe, farklı bir servisin garanti etiketlerini yırtması cihaza verdiğimiz garantinin bitmesine neden olur. Ekran veya cam değişimlerinde tekrar kırılma garanti kapsamına girmez.

İşlem süreleri servisin yoğunluğuna göre değişir, hiç bir zaman size net süre verilmesi mümkün değildir. Tahmini bir süre verilir ama bu değişiklik gösterebilir.

Hediye edilen veya satılan ekran koruyucular için kırılmazlık garantimiz yoktur, ekranınızı kırılmaya karşı korur diye bir garantimiz yoktur. Bu ürünler ekranın çizilmesini önlemek için kullanılabilir.

Servisimize ulaştırdığınız cihazda akseuar ve sim kart bırakmayın, cihaz yanında gönderilen aksesuarlar karışıklığa neden olabilir. iPhone kutusu dışında bir kutu gönderdiğinizde bu kutu çöpe atılabilir. Kutu size ulaşmayabilir.

Servisimize gönderdiğiniz kargoların yeterli, sağlam paketlenmesinden müşteri sorumludur. Yetersiz paketleme sonucu cihazınız zarar görebilir, bu durumdan kaynaklanan ve kargonun tutanak tutmadığı hasar görmüş kargolardan müşteriler sorumludur.

Servisimizden çıkan, firmamız tarafından gönderilen cihaz kargoları için özel ve dayanıklı paketler kullanırız.

Tamir sonucu ve fiyat bilgisi verildikten sonra 6 ay içerisinde alınmayan cihazlar hurdalığa kaldırılır. 6 ay alınmayan cihazlardan firmamız sorunlu değildir.

Atölyemize girip yapılan işlemi izlemek isteyebilirsiniz. Ancak bu, yapılacak işleme, servisin o günkü durumuna ve servis müdürünün iznine bağlıdır. Atölyemizde diğer müşterilerimize ait cihazlar ve teknik ekipmanlar bulunmaktadır. Atölye düzeni ve müşteri gizliliği nedeniyle kısıtlı alanda buna izin verilebilir veya izin verilmeyebilir.

Bazı Apple ürünlerinde fabrika hatası veya metal yorgunluğu sebebiyle kronik arızalar oluşabilmektedir. Bu arızalar servisimizde yapılan farklı bir işlem esnasında veya cihazı teslim etmemizi takip eden gün ve aylarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle yaptığımız işlemlerin garanti süresi içerisinde oluşabilecek bu kronik arızalara garanti veremiyoruz.

iPhone 6 Plus iPhone modellerinin en hassas kasa yapısına sahiptir. Cihazın kasası aldığı darbeleri kolay bir şekilde anakarta veya diğer parçalara aktarabiliyor. Dokunmatik entegresi dediğimiz bu parça cihazın aldığı darbeden etkilenerek kolayca kırılabiliyor veya arızaya düşebiliyor. Eski bir model olan iPhone 6 Plus kullanıma bağlı olarak epeyce darbe almış oluyor. Bu nedenle dokunmatik sorunu yakın zamanda ortaya çıkabilir. Servisimize tamire gelen iPhone 6 Plus modeli için sınırlı garanti vermekteyiz. Sadece yapılan işleme garanti vermekteyiz ve dokunmatik entegresi sorunu için ayrıca ücret talep edebiliriz.

iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin anakartında ses entegresi adında bir parça bulunmaktadır. Bu parça cam/kırılabilir bir yapıya sahiptir. Cihazın aldığı darbeler sonucu kolayca bu arıza ortaya çıkabilir. Bu nedenle 7 ve 7 plus modellerinde sınırlı garanti vermekteyiz. Servisimizde yapılan farklı bir işlem esnasında veya cihazı teslim etmemizi takip eden gün ve aylarda ses entegresi sorunu ortaya çıkabilir. Örneğin; servisimizde pil değişimi veya ekran değişimi yaptırdıktan 2 gün, 1 hafta sonra bu arıza ortaya çıkabilir. Bu nedenle tamir ettiğimiz iPhone 7 ve 7 Plus modellerine kronik arıza olan ses entegresi arızalarına garanti vermiyoruz. Bu arızanın tamiri için ayrıca ücret talep edebiliriz.

Anakart kaynaklı bir arızaya sahip olan ve çalışır vaziyette servisimize alınan cihazların tamirleri risklidir. Anakart tamiri işleminde anakarta ısıl işlem uygulanır, bu esnada anakart üzerinde farklı bir parçada tetiklenmeyi bekleyen bir arıza olabilir, bu anakartın mevcut arızası dışında farklı bir sorun çıkarmasına veya komple kapanmasına neden olabilir. Özellikle çift katmanlı anakarta sahip olan modeller (X ve üzeri) büyük risk taşır, çünkü anakartı tamir etmek için bu katmanları ayırmak zorundayız. Bu esnada oluşabilecek kapanma ve tamiri mümkün olmayan arızalar için garanti vermiyoruz. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız.

Bazı hatalar yazılım kaynaklıdır, bu nedenle tamirden önce yazılım atıp çözmeye çalışırız. Çünkü yazılım kaynaklı arızaya sahip bir cihaza donanımsal müdahale etmek doğru olmayacaktır.

Teknisyen servisteki cihazınıza müdahale etmeden önce yazılım/güncelleme atabilir ve sorun çözülebilir. Ancak donanımsal bir arıza var ise yazılım esnasında hata alırız ve cihaz kablo modunda kalır. Bu durumda müşteri ben size çalışır vaziyette verdim veya ben verdiğimde elmada kalıyordu diyebilir. Bu tamamen müşteri sorumluluğundadır. Bu aşamada tamir için onay alıp işleme devam ederiz veya müşteri isterse kablo modunda iade ederiz.

Sadece yapılan işleme garanti verilir, garanti süresi içerisinde farklı bir arıza olması durumunda buna garanti verilemez.

Apple özel servisi olarak hizmet vermekteyiz, Apple ile bir bağlantımız yoktur. Servisimizde yapılan tüm işlemlerde Apple garantiniz var ise bozulacaktır.

Uyarılar ve sınırlı garanti verilen durumlar

1.Ön cam değişimleri

Ön cam değişimi işlemlerinde kırık olan cam, makineler yardımıyla yapışık olduğu ekrandan tel ile ayrılır. Bu işlemde eğer ön camda aşırı kırık var ise ekranda %1-3 oranında kılcal çizikler oluşturabilir. Unutmayın! ön cam değişimi bir tamir işlemidir, ekranınızı çok uygun fiyatlara tamir ediyoruz. Bu işlemde %100 kusursuzluk beklemeyin. Bu işlemin amacı orjinalliği korumaktır. 

Ön cam değişimi sırasında ekranın kırılma riski vardır, kırılır ise farklı bir ön camı değişmiş ekran veya çıkma ekran kullanarak işlemi tamamlarız. Bu durumda bazı modellerde True Tone özelliği çalışmayabilir veya ekran uyarısı verebilir. İşleme alınan her ön cam değişimi için bu geçerlidir ve servisimize cihaz bırakan müşteri bunu kabul etmiş olur.

iPad ön cam değişimlerinde ekran kırılma riski müşteriye verilir, daha büyük bir ekran yapısı olduğundan dolayı iPad ön cam değişimi işlemlerinde bu risk daha fazladır.

2.Sıvı temaslı cihazlar

Sıvı temasına maruz kalmış cihazlar garanti kapsamında değildir, sadece onarımı yapılan arıza kapsamında garanti verilmektedir. Sıvı teması alıp servise çalışır durumda gelen cihazda yapılacak her türlü işlem risk yaratır. Farklı bir sorun çıkarma veya kapanma riski vardır.

Parça değişikliği yapılıp işlemi tamamlanan cihazın değişmeyen diğer parçalarında daha sonradan sorun çıkabilir. Çalışan parçayı boşuna değiştirme gereği duymuyoruz, sonradan arıza yapar ise değişim yapabiliriz.

3.Tamir görmüş veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar

Daha önce bilinçsiz kurcalanmış veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar için garanti kapsamımız sınırlıdır. Kurcalanmış ve anakart arızalıyken çalışır durumda gelen cihazlar aşırı risklidir. İşlem esnasında kapanma veya farklı bir sorun yaratma durumu söz konusu olabilir. Ayrıca serviste bekleme esnasında pil şişmesi yapabilir.

Özellikle çok fazla kurcalanmış, dokunulduğunda tamamen kapanacak, farklı sorunlar yaratacak cihazları teknisyen tamire uygun görmeden iade edebilir.

 3.1.Destek verilmeyen modeller

Phone 5, 5s, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus modellerinden birine sahipseniz ve daha önce farklı bir serviste anakart tamiri yaptırıp sonuç alamadıysanız maalesef buna bizde destek veremiyoruz. Bu nedenle cihaz servise geldikten sonra kontrol edilip iadesi yapılabilir.

4.Kapalı teslim alınan cihazlar

Servisimize açılmıyor olarak gelen cihazın parçaları kontrol edilemediği için birden fazla parçada sorun olabilir, bu nedenle arızalı parçalar var ise servisimiz sorumluluk kabul etmez. Kapalı cihaz için servisimizin vereceği karar geçerlidir.

5.Kasası yamuk cihazlar

Kasası yamuk cihazlar risklidir ve her zaman sorun yaratabilir. İşlem esnasında veya işlem sonrasında farklı arızalar meydana gelebilir, cihaz kapanabilir. Kasası yamuk cihazlar servise geldiğinde müşteriye bilgi verilir. İşlem sonrası yapılan işlemden farklı bir sorun çıkmasına garanti verilmez.

5.1 Ayrıca kasası yamuk cihazın ekranı tam oturmayabilir, ekran sıkışma yaparsa kolayca kırılabilir, daha dikkatli kullanılması gerekebilir. Bu tür durumlarda kesinlikle garanti verilemez.

6.Aşırı darbeli cihazlar

Aşırı darbe almış bir cihaz farklı sorunlar yaratabilir. Tamir yapıldıktan sonra farklı parçalarda sorun oluşabilir, cihaz kapanabilir. Bu sorunlar zamanla ortaya çıkabilir veya elimizde olabilir. Amacımız sorunların tespitini cihaz elimizdeyken yapmaktır ancak her zaman bu kadar şanslı olamayabiliriz. Bu nedenle aşırı yıpranmış darbe almış cihazlar sınırlı garanti kapsamındadır.

6.1 Ses entegresi arızası ile gelen cihazlar

Ses entegresi darbe sonucu bozulan bir parçadır. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sıkça karşılaşılan kronik bir arızadır. Darbe alan cihazda ses entegresi tamiri/değişimi yapmak risklidir. Darbe sonucu diğer parçaların hasar alıp almadığından emin olmadığımız için işlem esnasında farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

6.2 Dokunmatiği çalışmayan cihazlar

Servisimize çalışır durumda gelen ancak ekran dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edemediğimiz cihazlarda farklı sorunlar olup olmadığını anlamamız mümkün değildir. Ekran dokunmatiği çalışır duruma geldikten sonra, teknisyenin yaptığı arıza tespiti geçerlidir. Bu nedenle cihaz teslim alınırken dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edilemedi olarak not düşülecektir.

7.Sıvıya dayanıklılık

iPhone 6s ve üzeri modellerde yaptığımız tüm işlemlerde sıvı dayanıklılık bantlarını yenileriz. Ancak sıvı geçirmezlik garantisi veremeyiz. Apple’ın ürünleri sıvıya dayanıklıdır sıvı geçirmez değildir. Bu nedenle yapılan herhangi bir işlem sonrası sıvı teması olan cihazlardan sorumlu tutulamayız.

8.Ön camı veya ekranı çatlak/kırık alınan cihazlar

Ön camda veya ekranda çatlak/kırık olup farklı bir işlem için servise alınan cihazlarda söküm esnasında ön camdaki çatlağın büyüme veya ekranın kırılma riski vardır. Örneğin; ön camda küçük bir çatlak var ve sadece pil değişimi istiyorsunuz, cihaz açılırken bu çatlak büyüyebilir. Çünkü iPhone ekranları sökülürken baskı görür. Veya ekran değişimi için getirdiğinizde kırık ekran vakumla sökülürken formunu korumaz, kırık büyür.

9.Pil değişim garantisi hakkında

Servisimizde yapılan pil değişimlerinde piller için 1 yıl işçilik için 6 ay garanti vermekteyiz. 6 ay sonra pilde yaşanan bir problem sonucu servisimize gelen cihazdan pil için ücret alınmaz, işçilik ücreti alınır.

9.1 Pil sağlığı bilgisi

iPhone XS ve üzeri modellerde yaptığımız pil değişimlerinde pil sağlığı kısmında servis uyarısı alırsınız, pil seviyesini göremezsiniz. Bunun pil kullanımına bir etkisi yoktur, Apple tarafından yapılan bazı yazılımsal engellemeler sonucunda maalesef pil sağlığı kısmına müdahale edemiyoruz.

iPhone X ve altı modellerde pil sağlığı sürekli %100 olarak kalmaktadır, önemli pil mesajı ve servis yazmaktadır, bu alanda yer alan verilerin doğru gösterileceğini garanti edemiyoruz. 3. parti yazılımlar ile pillerimizin gerçek döngüsü ve pil sağlığını görebilirsiniz.

10. Önemli parça mesajları

Yapılan parça değişimleri sonucunda cihazın ayarlar ekranında önemli parça mesajı verebilir. Apple yazılım güncellemeleri sonrası veya işlem sonrası bu uyarıyı alabiliriz. Bu takılan parçanın yan sanayi veya uyumsuz olduğu anlamına gelmez, sadece size bu parçanın daha önce değiştiğini belirten bir uyarıdır. Bu uyarıları gidereceğimizi garanti edemeyiz. Ayrıca ekran değişimlerinde True tone özelliği kaybolmaktadır.

Servimize parça değişimi için cihaz bırakıyorsanız bunu bildiğinizi kabul ederiz.

11.Fiyat bilgisi

Cihaz servise ulaşmadan, kontrol yapılmadan verilen fiyat hiçbir zaman kesin değildir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra ön fiyat onayı alınır, tamir tamamlanıp test işlemleri bitene kadar bu fiyat kesin değildir. Kesin fiyat, tamir işlemleri sonuçlandığında söylenecektir.

12.Ücretsiz arıza tespiti

Ücretsiz arıza tespiti sadece iPhone modelleri için geçerlidir. Diğer cihazlar için teknisyen size bilgi verecektir. Ayrıca arıza tespiti yapılıp fiyat verildikten sonra onay verirseniz cihaz işleme alınır, bu süreçte onayınızdan vazgeçerseniz teknisyen işçilik harcadığı için sizden arıza tespit ücreti talep edilecektir.

12.1 Ücretsiz kargo

Ücretsiz kargo hizmeti sadece bazı tamir işlemlerinde geçerlidir, iade veya tamir olmayan cihazlardan kargo ücreti talep edilir.

13.KDV Hariçtir

İnternette yayınlanan fiyat listemizde belirtilen fiyatlara kdv hariçtir.

14.Parola, kilit olan cihazlar

Ekran parolası veya iCloud kilidi paylaşılmayan cihazlarda genel kontrol yapılamaz, parola bizimle paylaşılmaz ise yapılan işlemlere garanti verilemez.

Verilerinizin gizliliği ve korunması size aittir, servise alınan cihazda parola olmaması gerekiyor. Parola var ise işlem öncesi ve sonrası kontroller için bunu bize bildirmeniz gerekiyor. Servise cihaz göndermeden önce yedek almanız tavsiye edilir.

15.Veri kayıpları

Verilerin silinmeyeceğini garanti edemeyiz bu nedenle tamire göndermeden yedek almanız tavsiye edilir. İşlem ne olursa olsun veri kaybı olabilir, bunu garanti edemeyiz. LÜTFEN DÜZENLİ YEDEK ALIN.

16.Hafıza yükseltme

Hafıza yükseltme ve anakart tamirlerinde mevcut ios sürümünü yükseltmek zorunda kalabiliriz. Sürüm yükseldikten sonra eski sürüme geri dönüş olmayacaktır.

Hafıza yükseltme işlemi cihazın ameliyat edilmesidir. Cihazınızda bir arıza var ise bu tamir işlemi onu tetikleyebilir. Aşırı darbeli ve yıpranmış cihazlarda bu görünmektedir. Teknisyen işlem yapmayı reddedebilir.

Hafıza yükseltme işlemlerinde cihazı sıfırlarız bu nedenle veri kaybı olur, cihazı servise ulaştırmadan önce yedek alınız. Servisimizde yedek alma işlemi yapılmayacaktır.

17.Kamera camı değişimi

Kamera camı değişimlerinde %100 garanti bozulmaz demiyoruz, az da olsa garantide takılma ihtimali vardır.Kamera camınız kırık ise ve garantiniz var ise kamera camı değişimlerinde amaç garantinin bozulmamasıdır. Kamera camı darbe alarak kırıldığı ve cam parçaları dağıldığı için kameranın içine cam tozları kaçabilir. Cam kırıkları kamera ve çevresinde saklanacağı için işlemden bir süre sonra da kamerada sorunlar oluşabilir.

Kamera camı kırık olarak servisimize gelen ancak kamerası çalışan cihazlar için kamera garantisi veremiyoruz, cam kırıkları veya toz kamera içerisine gireceği için ve işlem esnasında bu kırık ve tozlar kameraya daha çok yerleşeceği için kamera arıza yapabilir. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız.

Garanti bozulmaması için cihazı sökmeden cam değişimi yaparsak kameraya farklı sorunlar için garanti veremeyiz. 

18.Magsafe tamiri

MagSafe kablo değişimleri bir tamir işlemidir, arızalı kabloyu çıkarmak için MagSafe sökülür. Bu esnada plastik kasada çatlama meydana gelebilir ancak bunu yapıştırırız. Bu şekilde size teslim etmek durumunda kalabiliriz.

19.Tamir görmüş iMac cihazları

Daha önce herhangi bir suretle tamir görmüş, açılmış ve/veya bu işlemler sırasında ekranı hatalı yapıştırılmış/monte edilmiş iMac cihazlar söküm esnasında sorun yaratabilir. Bu nedenle hasar tespiti, onarım veya tamir esnasında ekranın kırılma veya camın çatlama riski bulunduğundan, bu risk müşteriye aittir. Teslim alma formunda cihazın önceden işlem gördüğü belirtilmiş ise, müşteri cihaza işlem yapılmamasını açıkça belirtmedikçe bu riski kabul etmiş sayılır ve ortaya çıkabilecek hasarlardan servisi sorumlu tutamaz.

20.Garanti etiketleri

Sıvı teması, darbe, farklı bir servisin garanti etiketlerini yırtması cihaza verdiğimiz garantinin bitmesine neden olur. Ekran veya cam değişimlerinde tekrar kırılma garanti kapsamına girmez.

21.İşlem süreleri

İşlem süreleri servisin yoğunluğuna göre değişir, hiç bir zaman size net süre verilmesi mümkün değildir. Tahmini bir süre verilir ama bu değişiklik gösterebilir.

22.Ekran koruyucular

Hediye edilen veya satılan ekran koruyucular için kırılmazlık garantimiz yoktur, ekranınızı kırılmaya karşı korur diye bir garantimiz yoktur. Bu ürünler ekranın çizilmesini önlemek için kullanılabilir.

23.Aksesuar göndermeyin

Servisimize ulaştırdığınız cihazda akseuar ve sim kart bırakmayın, cihaz yanında gönderilen aksesuarlar karışıklığa neden olabilir. iPhone kutusu dışında bir kutu gönderdiğinizde bu kutu çöpe atılabilir. Kutu size ulaşmayabilir.

24.Yetersiz paketleme

Servisimize gönderdiğiniz kargoların yeterli, sağlam paketlenmesinden müşteri sorumludur. Yetersiz paketleme sonucu cihazınız zarar görebilir, bu durumdan kaynaklanan ve kargonun tutanak tutmadığı hasar görmüş kargolardan müşteriler sorumludur.

Servisimizden çıkan, firmamız tarafından gönderilen cihaz kargoları için özel ve dayanıklı paketler kullanırız.

25.Uzun süre bekleyen cihazların durumu

Tamir sonucu ve fiyat bilgisi verildikten sonra 6 ay içerisinde alınmayan cihazlar hurdalığa kaldırılır. 6 ay alınmayan cihazlardan firmamız sorunlu değildir.

26.Atölyeye girmek

Atölyemize girip yapılan işlemi izlemek isteyebilirsiniz. Ancak bu, yapılacak işleme, servisin o günkü durumuna ve servis müdürünün iznine bağlıdır. Atölyemizde diğer müşterilerimize ait cihazlar ve teknik ekipmanlar bulunmaktadır. Atölye düzeni ve müşteri gizliliği nedeniyle kısıtlı alanda buna izin verilebilir veya izin verilmeyebilir.

27.Kronik arızalar

Bazı Apple ürünlerinde fabrika hatası veya metal yorgunluğu sebebiyle kronik arızalar oluşabilmektedir. Bu arızalar servisimizde yapılan farklı bir işlem esnasında veya cihazı teslim etmemizi takip eden gün ve aylarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle yaptığımız işlemlerin garanti süresi içerisinde oluşabilecek bu kronik arızalara garanti veremiyoruz.

27.1 iPhone 6 Plus modellerinde görülen kronik dokunmatik entegresi sorunu

iPhone 6 Plus iPhone modellerinin en hassas kasa yapısına sahiptir. Cihazın kasası aldığı darbeleri kolay bir şekilde anakarta veya diğer parçalara aktarabiliyor. Dokunmatik entegresi dediğimiz bu parça cihazın aldığı darbeden etkilenerek kolayca kırılabiliyor veya arızaya düşebiliyor. Eski bir model olan iPhone 6 Plus kullanıma bağlı olarak epeyce darbe almış oluyor. Bu nedenle dokunmatik sorunu yakın zamanda ortaya çıkabilir. Servisimize tamire gelen iPhone 6 Plus modeli için sınırlı garanti vermekteyiz. Sadece yapılan işleme garanti vermekteyiz ve dokunmatik entegresi sorunu için ayrıca ücret talep edebiliriz.

27.2 iPhone 7 ve 7 Plus modelinde görülen kronik ses entegresi sorunu

iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin anakartında ses entegresi adında bir parça bulunmaktadır. Bu parça cam/kırılabilir bir yapıya sahiptir. Cihazın aldığı darbeler sonucu kolayca bu arıza ortaya çıkabilir. Bu nedenle 7 ve 7 plus modellerinde sınırlı garanti vermekteyiz. Servisimizde yapılan farklı bir işlem esnasında veya cihazı teslim etmemizi takip eden gün ve aylarda ses entegresi sorunu ortaya çıkabilir. Örneğin; servisimizde pil değişimi veya ekran değişimi yaptırdıktan 2 gün, 1 hafta sonra bu arıza ortaya çıkabilir. Bu nedenle tamir ettiğimiz iPhone 7 ve 7 Plus modellerine kronik arıza olan ses entegresi arızalarına garanti vermiyoruz. Bu arızanın tamiri için ayrıca ücret talep edebiliriz.

28. Anakart tamirleri

Anakart kaynaklı bir arızaya sahip olan ve çalışır vaziyette servisimize alınan cihazların tamirleri risklidir. Anakart tamiri işleminde anakarta ısıl işlem uygulanır, bu esnada anakart üzerinde farklı bir parçada tetiklenmeyi bekleyen bir arıza olabilir, bu anakartın mevcut arızası dışında farklı bir sorun çıkarmasına veya komple kapanmasına neden olabilir. Özellikle çift katmanlı anakarta sahip olan modeller (X ve üzeri) büyük risk taşır, çünkü anakartı tamir etmek için bu katmanları ayırmak zorundayız. Bu esnada oluşabilecek kapanma ve tamiri mümkün olmayan arızalar için garanti vermiyoruz. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız.

29. Yazılım güncelleme sonrası alınan hatalar

Bazı hatalar yazılım kaynaklıdır, bu nedenle tamirden önce yazılım atıp çözmeye çalışırız. Çünkü yazılım kaynaklı arızaya sahip bir cihaza donanımsal müdahale etmek doğru olmayacaktır.

Teknisyen servisteki cihazınıza müdahale etmeden önce yazılım/güncelleme atabilir ve sorun çözülebilir. Ancak donanımsal bir arıza var ise yazılım esnasında hata alırız ve cihaz kablo modunda kalır. Bu durumda müşteri ben size çalışır vaziyette verdim veya ben verdiğimde elmada kalıyordu diyebilir. Bu tamamen müşteri sorumluluğundadır. Bu aşamada tamir için onay alıp işleme devam ederiz veya müşteri isterse kablo modunda iade ederiz.

Sadece yapılan işleme garanti verilir, garanti süresi içerisinde farklı bir arıza olması durumunda buna garanti verilemez.

Apple özel servisi olarak hizmet vermekteyiz, Apple ile bir bağlantımız yoktur. Servisimizde yapılan tüm işlemlerde Apple garantiniz var ise bozulacaktır.

Hakkında

Fppro, İstanbul’da bulunan bir teknik servis firmasıdır. iPhone®, MacBook®, iMac®, iPad® ve Watch® gibi Apple® ürünlerinin parça onarım ve değişim hizmetlerini sunmaktadır. 

İletişime Geç

Bize ulaşın ve teknik servis formumuzu doldurun, sizin için en iyi çözümü sunalım!

Whatsapp Destek Hattı