iPhone 11 Ekran Değişimi ve Ekran Uyarısının Çözümü

iPhone

iPhone 11 Ekran Değişimi ve Ekran Uyarısının Çözümü

Güncelleme; aşağıda bahsedilen entegre aktarma yöntemi ile uyarı giderme işlemi uzun vadede çeşitli sorunlara neden olduğu için artık yapmıyoruz, orijinal ekran kullanıyoruz ve uyarı veriyor ve kullanıma bir etkisi yoktur, bu nedenle bu yöntem güncel işlemlerde kullanılmıyor.

Apple her yeni modelde yaptığı gibi bizi şaşırtmadı ve özel tamir servislerinin işini zorlaştırmak amacıyla kendisi dışında yapılan ekran değişimlerinde iPhone’unuzun uyarı vermesini sağlayan özel bir entegre modülü geliştirdi. Bu sayede kendisi dışında yapılan ekran değişimlerinin önüne geçtiğini sanarak yine müşterilerin işini zorlaştırdı. FPPRO olarak iPhone ekran değişimleri sonrasında ekrana gelen “Bu iPhone’un özgün bir Apple ekranına sahip olduğu doğrulanamıyor” uyarısının çözümünü sunuyoruz.

Bu ekran uyarısı mesajı ve yazımızın konusu iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max modellerinde geçerlidir.

Bu iPhone’un özgün bir Apple ekranına sahip olduğu doğrulanamıyor

iPhone 5S modelinde home butonu değişimi sonrası 53 hatası vererek cihazın çalışmaz konuma gelmesi ile başlayan Apple güvenlik önlemleri maceramız, iPhone 11 modelinde ekran değişimleri sonrası ana ekrana ve ayarlara gelen önemli ekran mesajı ile hız kesmeden devam ediyor.

Bildiğiniz gibi Apple aslında bu gibi özel servislerde yapılan parça değişimlerinde cihazı tamamen kapatmayı denedi ama yasal prosedürler nedeniyle bunu başaramadı. Mahkeme tüketicilerin işini zorlaştıran bu tür engellere karşı tüketici yanında olarak “uyarı verebilirsin ancak cihazı çalışmasına engel olamazsın” dedi. Bu nedenle Apple sadece uyarı vermekle kalabildi.

Apple’ın istediği, cihazı kendisinden başkası tamir etmesin bu sayede çok yüksek ücretler alarak değerine değer katsın. Ancak biz özel servisler aslında parçaların bu kadar pahalı olmadığını biliyoruz. Bu sayede daha uygun fiyatlara daha hızlı bir şekilde tamir işlemleri yapabiliyoruz.

Önemli ekran mesajı yan sanayi ekranlarda mı çıkıyor

Ayarlar menüsünde önemli ekran mesajı içeriğinde bulunan “Bu iPhone’un özgün bir Apple ekranına sahip olduğu doğrulanamıyor” hatası bir çoğunun sandığı gibi sadece yan sanayi ekranlarda çıkmıyor.

Bu uyarı şunu söylüyor; iPhone’unuzun üzerindeki ekran değişmiş, orijinal veya yan sanayi olabilir bu beni ilgilendirmez. Ekran bir şekilde değişmiş, fabrika çıkışı ekranı değil.

Yani Apple mağazasından iki tane iPhone 11 aldığınız ve ekranlarını takas ettiğiniz, bu uyarıyı yine alırsınız. Ekranın yan sanayi veya orijinal olması uyarıyı değiştirmiyor.

iPhone 11 serisinde ekran uyarısının çözümü

FPPRO olarak iPhone 11 çıktığı günden bu yana bu uyarının farkındaydık ve önüne nasıl geçeceğimiz konusunda araştırmalar yaptık. Araştırmalarımız sonrasında bu uyarının ekran üzerinde bulunan bir entegre modülü sayesinde verildiğini tespit ettik.

Eski nesil DVD leri bilirsiniz, bunların yazılabilen ve yazılamayan modelleri vardı. Apple ekran üzerinde yazılamayan bir entegre modülünü kullanmış. Bu entegrenin bilgileri anakarta yazılarak ekran değiştiğinde anakart üzerindeki bilgiler ile ekran üzerindeki bilgiler uyum sağladığında uyarı vermiyor.

Bu aşamada anakart teknisyenimiz devreye giriyor. Ekran üzerinde bulunan bu entegre modülünü yeni takılacak olan ve üzerinden entegre olmayan ekrana aktarıyoruz. Bu sayede takılan ekranı kendi ekranı sanan iPhone uyarı vermiyor.

Ekran değişimlerinde orijinal ekran kullanıyoruz ve uyarı almıyorsunuz

FPPRO servislerinde yapılan ekran veya ön cam değişimlerinde önemli ekran uyarısı almazsınız. iPhone 11, 11 Pro veya 11 Pro max cihazlarından herhangi birine sahip olabilirsiniz. Ekranınız kırıldı ise servisimiz iPhone teknisyenleri ve anakart teknisyenleri ile sizlere en kaliteli hizmeti vermek için siz değerli iPhone kullanıcılarını bekliyor.

Ekran değişim fiyatları ve iletişim

iPhone ekran değişim fiyatları için iPhone tamir fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :

Paylaş :

Bir Yanıt

  1. Merhaba telefonumu yeni 2. El yeni aldım ekran orjinali ile değişmiş fakat eski ekrandan entegre modülü yeni kerana aktarilmamis ve şuan eski ekran yok ne yapa bilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında

Fppro, İstanbul’da bulunan bir teknik servis firmasıdır. iPhone®, MacBook®, iMac®, iPad® ve Watch® gibi Apple® ürünlerinin parça onarım ve değişim hizmetlerini sunmaktadır. 

İletişime Geç

Bize ulaşın ve teknik servis formumuzu doldurun, sizin için en iyi çözümü sunalım!

Whatsapp Destek Hattı