MacBook Air, Pro Pil Değişimi ve Fiyatları

Apple Mac

MacBook Air, Pro Pil Değişimi ve Fiyatları

Apple gelişmiş teknolojiler kullanarak kaliteli ürünler üretiyor ancak batarya teknolojisi bu hızın biraz gerisinde kalıyor. MacBook pilleri bir kaç yıl dayanıyor ve değişmesi gerekiyor. MacBook Air veya Pro sahibiyseniz pil değişimi eski bir MacBook’a yeni bir hayat vermek için harika bir yoldur.

MacBook pil değişimden önce pil durumunu kontrol edin

MacBook’unuzu kullanırken aygıtın pili döngülerden geçer. Şarj dolumu her tamamlandığında döngü hesabına 1 döngü eklenir. 10 tam dolu yani %100 şarj yaptığınızda 10 döngü eklenir. Ancak gün içinde her zaman %100 şarj edemediğiniz olabilir. Bu durumda döngü eklenmez, yani döngü hesabı aslında pilin tam durumunu yansıtmaz. Yani piliniz düşündüğünüzden de kötü durumda olabilir.

Bir MacBook’un pil ömrü ortalama 3-4 yıl arasındadır. Pil kapasitesi azalan bir MacBook’un şarjı daha gidecek ve bu canınızı sıkacaktır. Artık MacBook pilinizi değiştirmenin tam zamanı!

Yeni bir pile ihtiyacınız olup olmadığını nasıl öğreneceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Atölyemizde kullandığımız ve ücretsiz olan “coconut battery” programını indirin. Pil kapasitesini doğru şekilde ölçmek için tavsiye ederiz. Programda pilinizle alakalı üretim tarihi, şarj sayacı, pil sıcaklığı, devir sayısı gibi bir çok veriyi görebilirsiniz.

 • Design Capacity: Pilin fabrika çıkışı mAh kapasitesi
 • Full Charge Capacity: Mevcut kapasitesi
 • Sarı barda belirtilen yüzdelik kısım, fabrika kapasitesi ve mevcut kapasitesi oranıdır. Yani görselde görünen pil %28,4 bir kayıp yaşamış. Mevcut kapasitesi %71,6 olarak çalışmaktadır.

Programsız pil kapasitesi ölçme

Elma logosuna tıklıyoruz. >Bu Mac hakkında >Sistem Raporu >Güç >Durum bilgileri >Durum|Devir Sayısı

 • Normal: Pilinizin değiştirilmesi gerekmiyor.
 • Yakında değiştirin (Replace Soon): Piliniz yenisine göre iyi değil.
 • Hemen değiştirin (Replace Now): Pil yeni bir pilden daha az şarj tutuyor, değişmesi gerekir.
 • Pili kontrol ettirin (Service Battery): Sistem pilinizde bir arıza tespit ediyor. Pil normal bir şekilde çalışmıyor.
macbook pil

MacBook’unuz hala garanti kapsamındaysa, Apple hatalı veya bozulmuş bir pili ücretsiz olarak değiştirir. Garantiniz yok ise Apple’da veya bizde ücretli pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Pil değişimi gerekiyor mu?

Eğer pil kaybınız %30 ve üzerindeyse bu şarjın çabuk bitmesine neden olur. Böyle bir durumda sürekli priz aramak zorunda kalırsınız. Kapasite azalması var ise uygun fiyatlara pil değişimi yapıyoruz.

MacBook pil şişmesi

Pil kapasitesi düşük aygıtları kullanırken sürekli prizde kullanma gereği duyuyorsunuz. Sürekli güç kaynağına bağlı olarak kullanmak pilin şişmesine neden olmaktadır. Pil şişmesi klavye, trackpad gibi parçalara zarar verebilir, daha kötüsü anakartınızı kırarak MacBook’unuzun kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Pil değişimi bu nedenle önemlidir. Kapasitesi düşen bir pili değiştirmek ilerde olabilecek ciddi hasarların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

macbook pil şişmesi

MacBook pil değişimini servisimizde garantili yapıyoruz

Macbook Air, Pro tüm modeller için pil değişimini servisimizde uzman teknisyen tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Sizde pil değişiminden sonra sorun yaşamak istemiyorsanız, MacBook’unuzu pil değişiminden sonra uzun yıllar daha kullanmak istiyorsanız servisimizden destek alabilirsiniz.

 • 6 ay garanti
 • Orijinal kalitede pil
 • Uzman teknisyen
 • Fan temizliği
 • Anakart temizliği
 • Kasa genel temizlik
 • Hızlı teslimat
macbook söküm

MacBook Air pil değişim fiyatları

MacBook Air 11 ve 13 inç modelleri için pil değişimi yapıyoruz. Pil değişimi sonrası ilk günkü gibi kullanmaya devam ediyorsunuz. Pil değişimi yaptırarak MacBook Air aygıtınızı 3-4 yıl daha kullanmaya devam edebilirsiniz.

MacBook Air pil değişim fiyatları için tıkla

macbook pil çıkarma

Listede belirtilen uyumlu modellerin yıllarının yanındaki kelimelerin türkçe anlamları;

 • Mid: ortası (Örnek Mid 2015’in anlamı 2015 Ortası)
 • Early: başı (Örnek Early 2015’in anlamı 2015 Başı)
 • Late sonu (Örnek Late 2015’in anlamı 2015 Sonu)

Fiyatlara kdv hariçtir.

MacBook Pro pil değişimi fiyatları

MacBook Pro modelleri için pil değişimi yapıyoruz. Macbook Pro pil değişimi sonrası ilk günkü gibi kullanmaya devam ediyorsunuz. Pil değişimi yaptırarak MacBook Air aygıtınızı 3-4 yıl daha kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik pillerimiz 6 ay garantilidir.

MacBook Pro pil değişim fiyatları için tıkla

Fiyatlara kdv hariçtir.

Etiketler :

Paylaş :

11 yanıt

 1. MacBook Air a1466 pil değişiminden sonra kaç saat şarjda kalması gerekiyor çalışması için (şu an çalışmıyor)

 2. teşekkür ederim lakin değiştiren kişi yedi sekiz saat şarjda kalması lazım dedi açması için açmadı daha sonra götürdüğümde de bios pili kısa devreye düşürüyor dedi ve hala bakıyor sizce doğru mu

 3. teşekkür ederim
  lakin benim bilgisayarın pilini değiştiren yedi sekiz saat şarjda kalması lazım demişti açmamıştı geri götürdüğümde ise bios pili kısa devre yapmış o yüzden açmıyor dedi ve hala işi çözmeye çalışıyor sizce ne olmuş olabilir

 4. Merhaba,

  MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015) cihazımın sol fanı çok kötü ses çıkarıyor. Sanırım değişmesi lazım. Ayrıca pili de değiştirin uyarısı veriyor. Size gelsek ikisini de değiştirebiliyor musunuz?

  Teşekkürler,

  – Cihan

 5. Merhaba,
  Pillerinizin mAh değerlerini de paylaşırsanız çok daha iyi olur. Böylece orjinal piller ile 6-8 saat çalışan macbook pro nun sizin pilleriniz ile kaç saat çalışabileceğini anlamış oluruz. Örneğin Macbook Pro 13′ Early 2011 için pil mAh bilgilerinizi öğrenebilirsem. değiştirme işlemi için size başvurmak isterim.
  Teşekkürler.

 6. Early 2011 batarya şişti internetten aldığım bir bataryayı taktım, fakat! Donma oluyor sistemde. Orijinal batarya takılırsa donma sorunu çözülür dendi. Sizden batarya taktirirsak sorun çözülürmu ? Ve fiyat lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında

Fppro, İstanbul’da bulunan bir teknik servis firmasıdır. iPhone®, MacBook®, iMac®, iPad® ve Watch® gibi Apple® ürünlerinin parça onarım ve değişim hizmetlerini sunmaktadır. 

İletişime Geç

Bize ulaşın ve teknik servis formumuzu doldurun, sizin için en iyi çözümü sunalım!

Whatsapp Destek Hattı